הצבע הלבן נשא במשך דורות רבים משמעויות סימבוליות בהקשרים של דת, מחשבה מטאפיזית, ספרות, במחקר המדעי ובחקירה הפילוסופית. בצורתו הרדיקלית ביותר, הלבן נכנס לעולם האמנות החזותית רק בתחילת המאה העשרים, בעקבות עבודתו של קזימיר מלביץ'.

הלבן אינו מוגדר כצבע, אלא כמקום בו סך כל הדברים מתקיימים בו ומצד עצמו הוא ריק, לא נראה אך מורגש, שקוף וחי. הלבן מאפשר בהירות נפשית, מעודד אותנו לנקות עומס או מכשולים, מעורר טיהור של מחשבות או פעולות ומאפשר התחלות חדשות ורעיונות חדשים. הלבן מעורר תחושות של אור, לידה, שקט, אִיּוּן ומוות. הוא אוצר בתוכו איכות של טוהר, ניקיון, ניטרליות ומרחב אינסופי.

על שולחן העבודה מקבלים החומרים הלבנים עקבות ברורים של כל פעולה ומניפולציה ויוצרים שיח מתפתח, נקי וברור של כל התרחשות.
דימויים המוצבים על רקע או בחלל לבן מקבלים משמעות אחרת, ומערכות יחסים חדשות שמתקיימות בכל פעולה מובילות למקום חדש של התרחשות.
באמנות, ובפרט בנייר, עולם החומרים הלבנים הינו עשיר ואינסופי, והלבן – על גווניו הרבים, הוא הצבע המתועש הנפוץ ביותר בתרבותנו.

לבן על לבן היא סדנת נייר חדשה שנולדה מתוך שנים של חיפוש, חקירה ועיסוק בחומר ובתוכן. זוהי סדנה שדנה בעומק ודקויות ומאפשרת לרבדים חדשים לצוף במציאות של היוצר.
בסדנה נלמד את יחסי הכוחות ונחקור את האפשרויות, הניגודים והתנועה ביצירה. ניגע בדקויות ובמשמעויות של טשטוש ובהירות, משבר והקלה, ומעבר בין מצבי צבירה. המשתתפים ילמדו להעמיק את ניסוח שפת היצירה האישית שלהם, לפתח חומרים וחומריות, דרך התכנים שנלמדו בסדנת המתחילים.
כל משתתף בסדנה יעבוד על פרוייקט אישי עם דימוי חדש ומנוסח מראש או בעיבוד לדימוי קיים אותו הוא מבקש להתמיר דרך חקירה.
לאחר עיבוד הרעיון בתקופה שלפני הסדנה ובשיחה אישית איתי, יבחר כל משתתף את הטכניקה בה
הוא יתמקד.

*** למשתתפים המתקשים בעיבוד הרעיון ובבחירת הטכניקה יוקדש זמן אישי לפני הסדנה.
(מומלץ לרענן את הזיכרון בסדנת המתחילים בה נרכשות מיומנויות ונעשית היוודעות מעמיקה בשפע טכניקות).

הסדנה תכלול, במקביל לעבודה המרכזית של כל משתתף, שני תרגילים קצרים נוספים: אישי וקבוצתי.

הסדנה מומלצת לכל מי שהתנסה ביצירה בתחומי הטקסטיל, ציור, צילום, הדפס ופיסול בחומר, או לכל מי שהמושג "לבן" מעיף את מיצי מוחו לעולמות רחוקים.
זוהי סדנה תהליכית, ועם זאת ישנה חשיבות רבה להגיע למפגש האחרון עם עבודה הנמצאת בשלב מתקדם, על מנת להפיק מקסימום למידה והיווכחות. על כן, אם הנכם נרשמים לסדנה, קחו בחשבון זמן לעבודת בית.

גיא לוגשי

www.GuyLougashi.com       guylougashi@gmail.com

 

פרטי הסדנה

מיקום: בסטודיו 7 ברח' העמל 4 קריית אריה פ"ת. קרוב מאוד לרח' ז'בוטינסקי פינת שנקר, נוח להגיע בתחבורה ציבורית, קרוב לתחנת רכבת פ"ת ויש חנייה למגיעות ברכב.

מועדים: 14/11/17, 28/11/17 , 12/12/17 , 26/12/17 , 9/1/18 , 23/1/18

שעות: 9:00 – 16:00

עלות: לחבר 1700 ₪, לאורח 2100 ₪.

הרשמה: יש להירשם אצל נחמה קלמנסון 050-8299177  או nehamakal@walla.co.il   עד ה1/11/17

התשלום: העברה בנקאית לחשבון: אמנים יוצרים בישראל מס' 25677399, בנק 10 (לאומי) סניף 942 (רעננה).
לציין את פרטי המעביר במלואם, שם פרטי ושם משפחה. לציין את פרטי ההעברה.