הספר כאובייקט תרבותי מפרה במשך שנים רבות את עולם האמנות והעיצוב, בין אם מדובר בספרי אמן, יומנים, ביצירות העשויות מספרים ומרכיביהם, או בחזרה לטכניקות מסורתיות של כריכה ויצירה ידנית של נייר, מחברות וספרים.

נושא הספר יעמוד השנה במרכזן של סדרת סדנאות והתנסויות אשר תאפשרנה מגוון של חשיפות לטכניקות, רעיונות ויצירות הקשורות לספר. הרעיון הוא לאפשר למשתתפות לחפש ולמצוא את הפוטנציאל הגלום בנושא עבור יצירתן.

דווקא בתקופה זו בה התקשורת הוירטואלית משתלטת על אופני השיח והאינטראקציות האנושיות, הופכת הבחינה הפואטית של הספר כאובייקט בעל מרקם צורה וצבע לבעלת משמעות חדשה. סדרת הסדנאות יציעו למשתתפים התבוננות מחודשת בנושא.

 

סדנה לקליעה בחוט ברזל בהנחיית גלית שטיינברג  26.1.18
סדנה בנושא "מיכלים" בהנחיית יובל עציוני, 4 פגישות כל מפגש בן 4 שעות.
סדנה חד פעמית לעשיית ספר בהנחיית האמנית שלי יקובסון, שני מחזורים, בחודש פברואר.
סדנת קולאג' צילומי מדו מימד לתלת מימד בהנחיית עירית תמרי, 6 מפגשים  בני 2.5 שעות כל אחד.
סדנה מיקס מדיה בנושא "פגוש את האמן הפנימי" בהנחיית הדר רקפת,  5 פגישות בנות 4.5 שעות  כל אחת, בחודש יולי 2018.
סדנת הכרות יצירה בלוחות worbla , לוחות טרמופלסטיים המתאימים לסוגי יצירה רבים, כמו מסכות, חרוזים, תאטרון בובות, תכשיטים וכו'. חומר המתאים לתחומי פיסול, תבליט וכד'. סדנה בהנחיית ישראל לאופר, בת מפגש אחד של 4 שעות.
סדנת לימוד כריכת ספרים בהנחיית עידו אגסי, סדנה חד פעמית בת 4 שעות, בה נלמד טכניקת כריכה אחת עם אופציה להמשך לסדנה נוספת שבה תלמד טכניקת כריכה נוספת.
סדנת אמנות סביבה בנושא "פלגי הירדן" בהנחיית האמן לודוויג אוט מגרמניה, מומחה ביצירה בחיק הטבע. הסדנה בת 4 ימים עם לינה בבית הלל בין התאריכים 8.4.18-11.4.18
סדנת מרבלינג-קסמים בצבע, סדנה חד פעמית בת 3 שעות בהנחיית בת שבע בלונדר.
סדנת חידוש רהיטים בהנחיית בת שבע בלונדר, 5 מפגשים  כל מפגש בן 4 שעות.
סדנת צביעת בדים "צבע בהפתעה" בהנחיית שולמית רון, סדנה חד פעמית בת 4 שעות.

כמו כן בתכנון סדנה עם משה רואס, דנה שמיר והאמנית אנדי ארנוביץ, המידע יועבר לחברים בהקדם.

========================