בסדנה ״ פיסה בזמן ״ התחלנו מהלך יצירתי , מתוך דגש על עשייה ופיתוח חומרי, מופעי הטבע היו לנו מוצא של התבוננות וחקירה , חיקוי והשראה ליצירת דימוי.

סטודיו ההמשך ״ ארכיאולגיה עתידנית״ יאפשר למידה של מהלכי הפשטה ואילתור, בניה דימוית ,הגדרת נושא אישי ,העמקה והתרחבות .

בסטודיו נתרגל באופן פרטני וקבוצתי ואף נעבוד בכיתה.

ארכאולוגיה (ביוונית עתיקה:ἀρχαῖος, ארכיוס – "עתיק" ו-λογία, לוגיה – "תורה")

היא התחום המדעי החוקר את עברה של התרבות האנושית על ידי מציאה, תיעוד וניתוח של מידע חומרי וסביבתי. עתיד הוא החלק של קו הזמן שעדיין לא קרה. כלומר המקום במרחב-זמן שבו נמצאים כל האירועים שעדיין לא קרו. במובן זה העתיד הפוך במשמעותו לעבר (הזמן והאירועים שכבר קרו) וההווה (האירועים שקורים כעת). בימי הביניים עסקו חכמים ופילוסופים בהערכת הזמנים והיחסים ביניהם. היו אשר סברו, כי אין הווה כלל .

מושג הארכאולוגיה מנכיח את תפיסות הזמן , פעולת הנבירה והמחקר חושפת את רוח התקופה ; ״ארכואולוגיהעתידנית״היא השער עבורנו , היחס בין עבר – עתיד / ישן – חדש /

מציאות – דמיון ; התבוננות ניגודית ומופשטת שעשויה להוליד התיחסות אלגורית לזמננו. המקצב הדואלי יתורגם למהלכים פיזים בתוך יצירתנו ושבירת מתודת עבודה מוכרות. *הפלימפססט (מיווניתPalimpsestos שפירושה "לגרד ולמחוק שוב") הוא כתב יד שהטקסט המקורי גורדו נמחק ממנו,  ובמקומו נכתב טקסט חדש, הנושא את עקבותיו של הטקסט הקדום.על פי רוב היו אלה כתבי יד עתיקים שנכתבו ונמחקו,לעיתים מטעמי חיסכון ולעיתים כהרחבה או כפרשנות לטקסט הקודם. יצירתנו תטמון בחובה זכרונות של עבר לא מפוענח עד תום, רבדים חשופים של חלקי דימויים, התהוות ופירוק שוב ושוב, בתקווה לניסוח יצירה רגישה, שלמה ורלוונטית.

הסדנה הינה סדנת המשך ומיועדת למי שסיים את הסדנא "פיסה בזמן" מס' 1.

הסדנה ,בת שמונה מפגשים ,תתקיים באכסניית בני דן רח' בני דן 36 ת"א בימי ו' בין השעות  9:30 – 13:30 בתאריכים הבאים:

29.1.16 , 26.2.16 , 18.3.16 , 15.4.16 , 13.5.16 , 3.6.16 , 24.6.16 , 15.7.16

עלות : 1215 ש"ח  ,הרשמה עד ה -15.1.16

במידה שיהיה ביקוש תיפתח סדנה נוספת בימי א'.