שם התערוכה :  "Things Never Ending"  

"דברים שלא נגמרים לעולם"
מוזיאון ע"ש אלכסנדרו שטפולסקו בטרגו ז'יו, רומניה

"…נתת לי
להלך בשדה פרחים
לשזור מחדש
צמה פורחת
מפרי האדמה. "
                                 חדוה ראובן

אמן/ אוצר אחד ושלוש אמניות, שלושה אמנים מישראל ואמנית מרומניה, חברו יחדיו "לשזור מחדש" את דרכם האמנותית, המנקזת אליה ארבעה מסלולים שונים אך קרובים זה לזה.
לפני כארבע שנים בעיר טרגו ז'יו Targu Jiu שברומניה, במסגרת רזידנסי של אמנים ישראלים, התהווה חיבור קוסמי עם האמנית הרומניה כריסטינה צ'אופלה. דיאלוג יצירתי הפגיש אותה עם האמנית גילה מילר, ובהמשך עם האוצר והאמן רוני ראובן, שאצר את תערוכותיהן בארץ. הקשר האמנותי בין האמנים הוביל להזמנה להציג במוזיאון של חבל גורז' ע"ש אלכסנדרו שטפולסקו Alexandru Ştefulescu בטרגו ז'יו, רומניה, באוצרות משותפת של רוני ראובן ואוצרת המוזיאון הגב' דורינה צ'אופלה ודובה Dorina Cioplea Văduva. גילה מילר, חדוה ראובן ורוני ראובן הוזמנו להציג יחד עם כריסטינה צ'אופלה בתערוכה "דברים שלא נגמרים לעולם", שמציגה את הקונפליקט הקיים בכל אחד מארבעת האמנים: הרצון לאחוז במסורת ובו בזמן לחדש ולהביט רחוק.
התערוכה המוצגת הינה תוצר של דיאלוג בין ארבעה אמנים העוסק בקיומנו, בהשפעת הסביבה עלינו וההשפעה שלנו על סביבתנו. דיאלוג בין ערים אשר להן היסטוריה תרבותית, טרגו ז'יו
Targu Jiu ברומניה, עיר בה חי אמן המאה ה-20 פורץ הדרך, קונסטנטין ברנקוזי. ומנגד העיר יבנה בישראל, אשר שימרה בה קהילה יהודית מסורתית לאחר חורבן בית המקדש.
דיאלוג המשמר את הקיים, שוזר מחדש מציאות עכשווית, נשמר במהלך השהות בטרג'ו זיו' וממשיך להדהד עד היום, תוך רצון להמשך שיתופי פעולה מאתגרים.
מרגשת "שדרת הגיבורים" בה משולבים מוטיבים רומניים עם רעיון של אחווה ואהבה בין בני אדם בעיצובו של ברנקוזי.
בקצה האחד של השדרה הנמצא על גדות נהר הז'יו, מוצבים "שולחן הדממה" ולאחריו "שער הנשיקה". במרחק 1.5 ק"מ הוצב "העמוד האין סופי", מחבר אותם כביש עירוני כשמשני צידיו שוכנים בתי מגורים ומסחר. על כביש זה נמצאת גם כנסייה אותה כלל האמן בתכנון הכללי.
קהילת האמנים בעיר המשמרת את המסורת רבת השנים, פעילה מאוד ומאפשרת קשרים אשר יובילו לפרויקטים אמנותיים נוספים, למפגשים בין תרבויות ולתערוכות חוצות גבולות.

דורינה צ'אופלה ודובה, אוצרת
רוני ראובן, אוצר