מועדים: מפגש בזום ביום שני בתאריך: 30/8/21, בשעות 10:00 – 12:00

עלות: 100 ₪ לחברי עמותה, 130 ₪ לאורחים

הרשמה:   אצל נחמה קלמנסון 050-8299177 או  nehamakal@walla.co.il  עד לתאריך 25/8

התשלום: העברה בנקאית לחשבון קראפט ישראל  מס'  0169012168 בנק דיסקונט סניף רעננה 092

לציין את פרטי המעביר במלואם.

 

אודות הסדנה – . עיצוב דמויות בשתי וערב

 

סדנה בה כל משתתף יוצר נול קטן מחומרים שיש בכל בית, ועליו אורג פיסת בד, לאחר מכן משתמשים בפיסות הבד הארוגות לעיצוב של דמות או חפץ אחר.  במהלך הסדנה לומדים המשתמשים לעבוד עם חומרים עכשוויים יומיומיים ופשוטים על מנת ללמוד מלאכות יד מסורתיות- אריגה, תפירה ורקמה, ולאחר מכן להשתמש בהן בעיצוב ויצירה ייחודיים ומקוריים של כל משתתף.

 

נטע עמיר

לאחר לימודי עיצוב אופנה בשנקר ותקופה קצרה של עבודה עבור חברות מסחריות  חשתי צורך, וגעגוע לעיסוק בעבודת יד ולמלאכות טקסטיל בהן עסקתי מגיל צעיר.

בעבודה שלי אני משלבת מלאכות מסורתיות יחד עם דיסיפלינות של אמנות פלאסטית. אני משתמשת בחיבור בין שני העולמות כדרך לספר סיפור.

אחד החלקים החשובים והמרכזיים בעבודה שלי הוא איסוף חומרים, החומרים שאני עובדת איתם הם חומרים יומיימיים, מהסביבה הקרובה- טקסטיליים ביתיים שיצאו משימוש, כמו סדינים, מגבות או בגדים, אריזות, נייר או ניילון, שקיות תה וחומרים מהטבע.

את החומרים אני אוספת וממיינת ומכינה אותם לעבודה על ידיי גזירה, גיהוץ והדבקה, בתהליך הזה אני הופכת חומרים יומיומיים לחומרי טקסטיל.

יש בי אהבה גדולה למלאכות יד מסורתיות, יחד עם זאת יש לי עניין וסקרנות גדולה לשלב אותן יחד עם חומרים יומיומיים ועכשויים, אני חושבת שאמנים (בעלי מלאכה) תמיד עבדו עם חומרים מסביבתם הקרובה, ומרגישה שזה התפקיד שלי בתור אמנית.

 דרך עבודה עם שכבות של חומר אני מעצבת דמויות, ובונה את הסיפור שלהן.

אחד המוטיבים המרכזיים בעבודה שלי הוא המסכה. אני מאוד נמשכת למקורות הפולחניים והטקסיים אליהם קשורה המסכה בתרבויות עתיקות.

 העבודות שלי הוצגו בתערוכות בארץ ובעולם, ונסקרו במספר ספרים וכתבי עת.

לאתר של נטע עמיר