כמות מפגשים – 4 מפגשים בני 3 שעות כל מפגש. 

מועדי המפגשים :    ימי רביעי  26.10.2022; 2.11.2022; 9.11.2022;  16.11.2022

בשעות: 12:00 עד 15:00

מיקום :  תא תרבות שביל המרץ 6 קריית המלאכה תל אביב.

                            

עלותחברי העמותה : 550 ₪   . אורחים : 650 ₪

הרשמה: עד 19.10.2022 אצל נחמה קלמנסון: 050-8299177   nechmakal@walla.co.il  

התשלום: העברה בנקאית לחשבון קראפט ישראל  מס'  169012168 בנק דיסקונט סניף רעננה 092
לציין את פרטי המעביר במלואם.

 מהות הסדנא:

חיתוכי נייר היא טכניקה עתיקה מאוד, מאז המצאת הנייר… זוהי טכניקה שמאפשרת לנו להתבונן על העולם בצורה קצת אחרת, טכניקה שמזמינה אותנו להתבונן גם פנימה, לנשום וליצור יצירה מורכבת באמצעים פשוטים.

בסדנה מיוחדת זו, נלמד את הטכניקה של חיתוכי הנייר, דרך זיכרון ילדות אחד שאותו נרצה להנציח, וממנו ניצור חיתוכי הנייר.

אנחנו ננסה לגעת עם הצלליות של חיתוכי הנייר במקומות שבהם לא נפריע יותר מדי לזיכרון הילדות ומצד שני נפיח בו חיים חדשים. כל אחד יביא את הזיכרון הפרטי שלו וכל אחד יעבוד על איור הזיכרונות שלו.

בכל שיעור נלמד גם את הטכניקה עצמה, נתרגל אותה, וגם נעבוד על איור הסיפור האישי, הזיכרון האישי.

* יש להגיע לשיעור הראשון עם זיכרון ילדות כתוב. חישבו על זיכרון שאותו תרצו להנציח – יכול להיות זיכרון טוב או זיכרון שאיתו תרצו להתמודד. כיתבו אותו והביאו אתכם לשיעור הראשון.

 

קצת עלי:

מיטל עופר, בת 46, אמנית חיתוכי נייר כבר מעל 20 שנה.  למדתי תקשורת חזותית ואיור במכללת "אסכולה" בתל אביב בין השנים 1999-2003. אני בוגרת תואר ראשון בתולדות אמנות באוניברסיטה העברית (וגם טבחית מקצועית ומדריכת טיולים…)

עבודותי הוצגו במספר תערוכות בארץ ובחו"ל, בין היתר ביד ושם תערוכה קבוצתית "ילדות בשואה כוכבים בלי שמיים", יד ושם, אוצרת: יהודית ענבר; תערוכה קבוצתית "מחבואה", מרכז ג'ינוגלי לאמנות, ירושלים. אוצרת: תמרה בן ארצי; תערוכת יחיד "מדור לדור", המכון הפסיכואנליטי הפולני בקרקוב, אוצרת: ד"ר בתיה ברוטין; תערוכת יחיד "בין האופל לבין האור", בית יד לבנים ראשון לציון, אוצרת: ד"ר בתיה ברוטין.

מלבד זה אני גם יוצרת תיאטרון צלליות. הצגתי בפסטיבל תיאטרון הבינלאומי של תיאטרון הקרון בירושלים, 2021, וכן אני מופיעה עם תיאטרון סיפור "צללים של יער" שכולו מורכז מצללים וצלליות.

בשנת 2020 הקמתי את בית המלאכה שלי Tullik PaperArt המתמחה בחיתוכי נייר בעבודת יד. אני יוצרת בו כתובות לחתונה ייחודיות, עבודות אמנות מוזמנות, ואיורים לספרים.

אני מעבירה סדנאות חיתוכי נייר ברחבי הארץ למגוון רחב של קהלים – החל בתלמידי תיכון כחלק מההכנה שלהם למסעות לפולין, מכינות קדם צבאיות, ועד גרפיקאים ומאיירים המעוניינים להרחיב את ארסנל הטכניקות שאיתן הם עובדים.

להתרשמות, ניתן להיכנס לאתר: www.tullikpaperart.com

 להלן עבודות של מיטל עופר , צילום: מיטל עופר